Menu rozwijane dostarczyły profilki
"Praw­dzi­wy ar­tysta nie po­siada du­my. Widzi on, że sztu­ka nie ma gra­nic, czu­je, jak bar­dzo da­leki jest od swe­go ce­lu, i pod­czas gdy in­ni podzi­wiają go, on sam bo­leje nad tym, że nie do­tarł jeszcze do te­go pun­ktu, który uka­zuje mu się w od­da­li, jak światło słońca. "

Ludwig Van Beethoven



wtorek, 22 marca 2016

Lekcja 5: Włosy.

Ołówkiem 2B poprawiamy pasma włosów które zaznaczyliśmy przy rysowaniu konturów.



Jedziemy z ołówkiem F. Zarysowujemy cały obszar włosów. Rozcieramy chusteczką.

Tel mi się omcknął :D



Zaczniemy od tego pasma po lewej stronie skroni. Oddzielamy te pasmo jakimś miększym ołówkiem robiąc kreska po kresce np 2B.

Sorki za nieodwrócone zdjęcie :P


Następnie jak widać dół tego pasma jest ciemniejszy, im wyżej pasmo jest jaśniejsze. Więc nakładamy ołówek 2B na dół pasma im wyżej stopniowo zmniejszając nacisk ołówka.



Następnie gumką w ołówku (zaostrzoną!) rysujemy pojedyncze włoski.



Ołówkiem 4B robimy to samo co gumką tyle że w przeciwnym kierunku od dołu do góry rysujemy pojedyncze włoski.



Znów robimy gumką włoski, i znów ołówkiem.



Czynności powtarzamy aż uzyskamy porządany efekt taki jak na zdjęciu. Pamiętajcie, by nie dociskać ołówka.!! W taki oto sposób rysujemy pasmo po paśmie. Teraz przechodzimy do ciemniejszej części czyli lewego obszaru portretu. Zarysowujemy ołówkiem 2B, 3B i rozcieramy wiszerem bądź chusteczką.



Rysujemy gumką wszystkie widoczne poszczególne włoski (nie muszą być idealnie, bo nikt nie jest w stanie tego zrobić. Byle żeby było jak najbardziej podobnie :)) Kilka niesfornych kosmyków nie zmienią podobieństwa naszej modelki ;)

Ups...


Tak jak w przypadku pierwszego pasemka rysujemy znów włoski ołówkiem 4B (w tych szerszych miejscach obszar można zarysować tym ołówkiem) i znów rysujemy gumką.



W taki oto sposób rysujemy wszystkie pasma po kolei (pamiętajcie by podłożyć kartkę pod dłoń by nie rozmazać rysunku). Tylko naostrzona gumka w ołówku i miękki ołówek. Jeśli pasmo jest zbyt jasne, dodajemy ołówka. Zbyt ciemne - gumki. Itd. Gdy już mamy skończone włosy przystępujemy do kolejnego kroku czyli pojedynczych włosków i cieni.
Gdy już mamy wstępne włosy zrobione, poprawiamy ich jakość. Moje obecnie wyglądają jak druty ^^ :D



Zarysowujemy ołowkiem 2B średnie obszary i rysujemy gumką poszczególne włosy. To samo robimy z ciemnymi obszarami ale ołówkiem 4B. Powtarzamy czynności - gumka - ołówek, aż do uzyskania porządanych efektów. Gumka musi być naostrzona ponieważ wtedy włosy wychodzą cienkie.



Rysujemy pojedyncze włoski wystające, czyli, najpierw robimy cienie na twarzy w jej krawędziach ( z lewej strony skroni oraz prawej) ołowkami 3b i 4b.




Gumką rysujemy odstające włoski w tych miejscach.

Sorrki ;/ 


Rysujemy ołówkiem 2B odstające włoski zewnętrzne. W przypadku tła (jeśli chcecie je zrobić) włoski będą białe rysowane gumką. ;) ja tła tutaj nie robię ;)




Ołówkiem 2B cieniujemy czoło. Rysujemy tym samym ołówkiem włoski wystające.



Poprawiamy gumką.


Cieniujemy prawą skroń i robimy to samo co w przypadku lewej skroni.



To samo robimy z policzkiem.



Dodajemy pojedyncze włoski takie które idą zupełnie w przeciwnych kierunkach. Niektóre można narysować białym żelopisem.



Kończymy dół zdjęcia czyli już wiecie co dalej :D Szyja i koszulka. Cieniowanie warstwowe. ;)

Moja Cameron:

Uwaga ważne!

Przyznaję się bez bicia że tutaj się NIE PRZYKŁADAŁAM jeśli chodzi o włosy i dzisiejszą lekcję, ponieważ mam zbyt dużo obowiązków i starałam się zrobić to tak, abyście zrozumieli i żebyście też w końcu mogli skończyć rysunek. Już dawno miało to być skończone ale ... niestety obowiązki ostatnie mnie przerosły. Także nigdy nie popełniajcie tego błędu co ja ;) jak będę miała chwilę to poprawię ten rysunek ;) na dzień dzisiejszy nei dam rady. Czekam na Wasze prace ;) Miłego dzionka i dziękuję za cierpliwość ;P

Magicznekredkiart

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz