Menu rozwijane dostarczyły profilki
"Praw­dzi­wy ar­tysta nie po­siada du­my. Widzi on, że sztu­ka nie ma gra­nic, czu­je, jak bar­dzo da­leki jest od swe­go ce­lu, i pod­czas gdy in­ni podzi­wiają go, on sam bo­leje nad tym, że nie do­tarł jeszcze do te­go pun­ktu, który uka­zuje mu się w od­da­li, jak światło słońca. "

Ludwig Van Beethoven



sobota, 2 lutego 2019

HIPERREALIZM

Superrealizm, fotorealizm, hiperrealizm. Znamy te zagadnienia? 


Chodzi oczywiście o to by nasz rysunek był jak najbardziej realistyczny. Hiperealizm to już jest chyba najwyższa ranga. :D

Kiedy rysunek wygląda jak zdjęcie lub jest zbliżone mówimy tu o superrealizmie lub fotorealizmie. Czyli można by było powiedzieć że ja tak właśnie tworzę, choć wiem że potrafię jeszcze lepiej i już chyba poznałam ten sekret :D

W hiperrealizmie chodzi o to by rysunek był HIPERREALNY czyli bardziej realny niż zdjęcie. Da się tak? Oczywiście że się da.

Przede wszystkim format. Rysujemy na jak największym formacie. Wiadomo, że rysunek oglądamy z daleka, więc jest tak jak ze zdjęciami - im większa rozdzielczość aparatu tym większe jest zdjęcie i bardziej przejrzyste.

Pozatym jeśli już chcemy by nasz rysunek był hiperrealny zadbajmy o szczegóły. Ja nie rysuję od ogółu do szczegółu - tylko na odwrót. Dbam o każdy szczegół o każdą jasną czy ciemną kropeczkę. Pamiętajmy o jakości rysowanego zdjęcia ;)

Dlatego nie bójmy się rysować na mega dużych formatach. Wiadomo, zajmie nam to wiele dłużej ale efekt będzie napewno większym ŁAŁEM niż przy mniejszym formacie. Dobierajmy zdjęcia świetnej jakości i uda się. Uwierzcie w siebie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz